Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dziś w naszej bazylice rozpoczyna się 40-godzinne Nabożeństwo, które trwać będzie do wtorku. Poświęćmy ten czas na spotkanie z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie, aby się umocnić Jego Obecnością. Dziś także rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. w tej intencji modlić się będziemy dziś na nabożeństwie różańcowym o 16.30.

2. W poniedziałek i wtorek w czasie 40-godzinnego Nabożeństwa odprawiamy Msze święte o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i o godz. 19.00. Przez cały czas trwania nabożeństwa w bazylice służymy też w konfesjonale. Jest więc okazja, aby ten czas Wielkiego Postu rozpocząć od pojednania z Bogiem. We wtorek na zakończenie nabożeństwa o godz. 18.45 odprawimy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie a następnie odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich a szczególnie naszych Parafian.

3. W środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu odprawiamy Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i o godz. 19.00 w łączności z nowenną do Matki Bożej.

4. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz POST ŚCISŁY, który dotyczy wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W tym dniu zbieramy ofiary na dzieło CARITAS Archidiecezji Poznańskiej.

5. Wielki Post jest czasem, gdy wszyscy wierni, każdy na swój sposób, na podstawie prawa Bożego zobowiązani są czynić pokutę. W czasie pokuty nie uczestniczymy w zabawach tanecznych.

6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.30. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z kazaniami pasyjnymi odprawiamy w niedziele o godz. 16.00.

7. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Czwarty Czwartek czyli Filipiński Wieczór Chwały. Nabożeństwo rozpocznie się  od Eucharystii o godz. 19.00, a następnie odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą wstawienniczą. Serdecznie zapraszamy.

8. Dnia 7 czerwca 2020 roku, o godzinie 12.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji Sł.B. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizujemy jednodniowy wyjazd do Warszawy na to wielkie wydarzenie. Szczegóły i zapisy na furcie klasztornej.

9. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki pogłębiające naszą duchowość, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Polecamy szczególnie "Pomocnik wielkopostny", wydany przez Przewodnik Katolicki Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.